EP-200W-12V LED Driver
Description
EPWR 200W 12V Class 1 LED Driver, Free Voltage
  • EPWR 200W 12V LED Driver
  • MPN: OMP-EP200PFC-12V
  • UL Certified: E528990
  • Constant Voltage (CV) 12V
  • Input: AC 90 - 277V, with ground wire
  • Output: DC 200W, 12V / 16.6A
  • IP68 Waterproof
  • Suitable for Dry, Damp and Wet Locations
  • 5 Year Warranty
  • Made in Korea
  • Spec Sheet
Significantly increased reliability over brands such as Mean Well, Principal Sloan or Hanley
EP-200W-12V LED Driver
Product form
Free pickup in our shop(s)
SKU: OMP-EP200PFC-12V
    Description
    • EPWR 200W 12V LED Driver
    • MPN: OMP-EP200PFC-12V
    • UL Certified: E528990
    • Constant Voltage (CV) 12V
    • Output: DC 200W, 12V / 16.6A